Spolupracující firmy

1. Buderus Edelstahl GmbH

Firma Buderus Edelstahl GmbH, Wetzlar je jedním z předních německých podniků s více než devadesátiletou tradicí výroby oceli. Patří k významným evropským výrobcům zvláštních ocelí pro ingoty, pásových ocelí válcovaných za horka i za studena, otevřených a uzavřených zápustkek, kovových prutů z nástrojové a strojírenské oceli ad. Firma je unikátní tím, že všechny výrobní procesy, od tavby po hotový výrobek, probíhají v rámci jednoho podniku. Výrobky firmy Buderus jsou dostupné v mnoha provedeních, např. vysokostupňová a jemnozrnná ocel, legovaná a nelegovaná nástrojová a strojírenská ocel, ložiskové oceli, nerezové a chemicky odolné oceli, žáruvzdorné oceli, oceli se zvláštními fyzikálními vlastnostmi a oceli odolávající vysokým teplotám atd. Výsledným produktem této firmy jsou jak polotovary pro další zpracování, tak již hotové výrobky. Jedná se především o komponenty pro automobilový průmysl (součásti náprav a řízení - výkovky),  konstrukční součásti  zemědělských a těžebních strojů a zařízení pro práci na moři (např hnací hřídele pro lodě). Ve firmě pracuje přes 1200 zaměstnanců. Firma Buderus Edelstahl se snaží své zaměstance neustále vzdělávat a má k tomu i samostatné praktické vzdělávací pracoviště a proškolený personál. Tento fakt spolu s výborným technickým zázemím firmy dává ideální podmínky pro splnění cílů projetku mobilit - zvýšení kvalifikace žáků a rozvoj jejich osobnosti po stránce odborné i jazykové.

2. Carl Zeiss Sports Optics GmbH

Firma Carl Zeiss Sportsoptics GmbH je součástí mezinárodní skupiny Carl Zeiss, která působí v oboru optiky a opto-elektroniky s celosvětovou působností. Jednotlivé obchodní společnosti, které jsou součástí skupiny, podnikají na vlastní účet a rizika, realizují ekonomický rozvoj podniků výhradně z vlastních zdrojů a stojí na předních místech celosvětového žebříčku strategických pozic na trhu, vědy a výzkumu, technologie výroby nebo  i životního stylu. Skupina sportovní optika ve Wetzlaru vyrábí optická zařízení pro lovecké zbraně (hledáčky, laserové dálkoměry, optické síťky apod.), pozorování (dalekohledy, objektivy, střelecké dalekohledy apod.) a digitální optické přístroje (adaptéry, okuláry apod.). Tyto výrobky slouží jak pro sportovní účely, soukromé účely tak i například pro obranu státu či satelitní družice.
Carl Zeiss Sportsoptics GmbH má přibližně 450 zaměstnanců. Jak firma sama uvádí, zaměstnanci jsou největším kapitálem společnosti. Vyžadují kvalifikované zapojení svých zaměstnanců do podnikatelských procesů a jejich zodpovědné jednání. Výborné strojní vybavení, ochota a zkušenosti s projekty mobilit s jinými zeměmi EU, důraz na schopnosti a dovednosti zaměstnanců dávají velmi dobrý předpoklad pro splnění cílů našeho projektu - odbornou praxi ve strojnictví.

3.  Pfeiffer Vacuum GmbH

Firma Pfeiffer Vacuum je předním světovým výrobcem vakuových komponent a technologií pro široké spektrum aplikací pro průmyslové i výzkumné využití. Víc než 120ti leté zkušenosti v oboru přinášejí pro zákazníka jistotu kvality jak nabízených produktů tak i souvisejících služeb. Hlavní sídlo firmy se nachází v městečku Asslar, které přímo sousedí s Wetzlarem. Firma disponuje samostatným moderním vzdělávacím pracovištěm a žáci zde mají možnost se vyučit především v oboru Obráběč kovů. Při přípravné návštěvě jsme se zde setkali s přátelským přijetím  a zájmem o náš projekt.

4.  -  Satisloh GmbH

Sloučením dvou vynikajících firem v oblasti optiky - Satis Vacuum a LOH Optical Mahinery - v roce 2005 vznikla mezinárodní firma Satisloh, která má více než 120 leté zkušenosti v tomto oboru. Firma nabízí kompletní vybavení pro optickou výrobu a patří k high-end firmám v tomto odvětví. Její stroje jsou známé po celém světě. Používají se pro vytváření povrchových úprav čoček (sférické, torické, konvexní, konkávní, leštění, atd). Přístoje využívají moderní technologii free-form obrábění. Firma ve Wetzlaru má necelých 300 zaměstnanců, preferuje individuální přístup k zákazníkům a její vzdělávací centrum vyšlo vstříc i našemu projektu.