Je třeba spočinout či se hýbnout

 Dnes 6. 3. jsme po praxi odjeli do Linden, kde jsme se sešli s našimi protivníky před víceúčelovou halou. Byli to naši spolupracovníci z Pfeiffer Vacuum a Siggi Völzing ze Satisloh. Byl to vypjatý zápas plný pěkných akcí a někdy i vyostřených soubojů. Při fotbale jsme se příjemně zapotili a někteří si bohužel i udělali puchýře na nohou. Jinak jsme se ale výborně bavili. (Marti Š., 6. 3.)

         

V sobotu 2. 3. jsme byli pozvnáni na zajímavou akci -  jarní úklid kolem restaurace Lokschuppen. Pozvání jsme rádi přijali, práce se přece nebojíme, a rádi paní Monice pomůžeme. Počasí vyšlo, konečně se na obloze objevilo slunce a bylo tepleji.  Trošku jsme se zapotili, provětrali, odměnou nám byla polední pizza a pozvání na nedělní oběd. Jinak Lokschuppen je objekt na konání oslav patřící k našemu ubytování, dříve garáž pro lokomotivy. Odtud tedy název šopa pro lokomotivy :).

         

Dnešní večer, to je 27. 2., jsme strávili na Bowlingu ve Wetzlaru, kde jsme si dobře zahráli. Spolu s námi tam strávili tento čas Mistři a praktikanti z firem, kde máme praxi. Začátek byl těžký, ale druhá hra už byla o mnoho lepší. Je důležité udržovat přátelské vztahy a ještě se přitom pobavit. Dobře jsme si popovídali a zítra budeme pokračovat v práci ve firmách. (Jan, 27. 2.)

         

 V sobotu 23. 2.  po výborné večeři jsme se připravili na další příjemně strávený večer na stadiónu v Hüttenbergu. Byli jsme pozvaní na 2. ligu házené. Bylo to něco jiného než předchozí utkání, jiná atmosféra, sezení 2 metry od hřiště. Stejný sport a přitom úplně něco jiného. Fanoušci byli užasní - hlavně Fanteam soupeře, Však vidíte, jak pak děkovali hráčům. Zdá se nám že přinášime domácímu týmu stále Smůlu. Již druhý zápas prohráli domácí jen o pár bodů. (Martin Š., 24. 2.)

            

Dnešní večer, to je 21. 2., jsme strávili na kuželkách s příjemnou společností z firmy Satisloh. Jeden z jejich  zaměstnanců - profesionální hráč kuželek - zařídil toto sportovní vyžití. A opravdu to bylo vidět, že to již někdy hrál:). Náš začátek byl náročný, ale po pár hodech nám to začalo jít. Nevěřili jsme, jak může být tato hra zajímavá. Ani jsme nevěděli jakými způsoby se dá tato hra hrát. Byla to velice zajímavá zkušenost, zvlášť pro ty co tuto hru hráli poprvé.   Trochu jsme i potrénovali angličtinu. (Honza, 21. 2.)

          

         


Dnes jme byli pozváni na prvoligové utkání v házené. Střetl se domácí tým HSG Wetzlar s lídrem tamější soutěže Rhein-Neckar Löwen. Na utkání jsme vyrazili hned po večeři, která byla výborná. Byla nám zakoupena vstupenka přímo do „kotle“ domácího týmu, celkem kolem 5 tisíc diváků. Nafasovali jsme vlajku, posbírali jsme papírové tleskátka a šli jsme fandit. Atmosféra byla úžasná. Škoda jen, že domácí tým prohrál 23 :29, poločas byl ale 14 : 14. Seznámili jsme se i s Aloisem Mrázkem, který pochází z české republiky a hraje za HSG Wetzlar už šestou sezónu. MC se mu snažil něco poradit, ale neuspěl :). Mimochodem je to i hráč české reprezentace. Dnešní den jsme si moc užili, ač s pozdním návratem. (Martin D., 20. 2.)
 

          

         

Včerejší den jsme strávili nakupováním, postarali jsme se o večeři a prošli si okolí penzionu. No trocha mrzlo. Dnes jsme se po praxi vydali na bazén, kde jsme si příjemně odpočinuli a taky vyblbli. Zítřejší den jsme  pozváni na zápas v házené místního HSG Wetzlar od jedné z firem. Tož děkujeme a těšíme se, první liga a národní sport, to bude neco. Jestli v kotlu fanoušků přežijeme, dáme vědět. Jinak trávíme večery společně v penzionu,  kde se vždycky najde nějaká zábava. ale zatím toho času moc není. (Honza, 19. 2.)