kolem nás

Wetzlar
Po dnešní praxi 5. 3., jsme si vydali na menší procházku po historické části Wetzlaru. Počasí bylo nádherné, slunce svítilo, ale ve stínu byla stále ještě zima. Prošli jsme parkem kolem Lahnu s optickými klamy. Po té jsme se šli podívat na místní kostel, který se skládá z více stavebních slohů. Procházku městem jsme završili výbornou kopečkovou zmrzlinou. (Martin Š., 5. 3.)

         

         


Asslar
V neděli 24.2. jsme dopoledne odpočívali, odpoledne jsme se prošli po Asslaru a skončili v Laguně na plavání. Bylo třeba po hektickém týdnu plném nejen práce dát jeden Ruhetag, abychom načerpali nových sil do dalšího programu.

         

Frankfurt am Main 
V sobotu dne 23. 2. byla snídaně o půl deváté a tam jsme se domluvili, že pojedeme do Frankfurtu nad Mohanem. Odjezd byl kolem půl desáté a před jedenáctou hodinou jsme byli na místě. Jako první jsme se šli podívat na vlakové nádraží, které bylo obrovské. Naše cesta pokračovala k centru města. Po cestě jsme viděli spoustu mrakodrapů, divadlo, kostelíky, náměstí, řeku Mohan a další zajímavosti. Po rozchodu v centru, který byl nutný - mrzli jsme a schování do obchoďnáku bylo třeba - nás pan učitel zavezl na letiště, které svou rozlohou připomínalo spíše menší městečko. Nejdříve bloudil a nevěděl, kde má zaparkovat (místa jen do výšky 2,1, což jsme nesplňovali), ale má skvělé žáky, kteří mu poradili. Po prohlídce letiště jsme se unavení vrátili do auta a hurá do Wetzlaru. Ve Frankfurtu se nám moc líbilo. (Martin D., 24.2.)