Harmonogram projektu

V průběhu září a října letošního roku proběhlo seznámení žáků 3. ročníku s projektem mobilit. Žáci shlédli prezentaci z projektu mobilit 2008 a získali základní informace o stáži. Co vše jim stáž může přinést, ale i co vše je od nich očekáváno. Z přihlášených žáků (na základě jejich zájmu, prospěchu, dovednostech odborných a jazykových) bylo vybráno 6 studentů, kteří od začátku prosince navštěvují přípravné kurzy. A to jsou naši "reprezentanti".

Pobytové (pojištění, ubytování, stravování, doprava v místě) a cestovní (doprava tam a zpět) náklady hradí plně agentura Leonardo da Vinci. Taktéž přípravné kurzy, které jsou pro přihlášené žáky závazné. Náklady žáků zahrnují kapesné a pracovní oblečení (pracovní oděv a pracovní boty).

Odborná praxe studentů strojírenských oborů v zahraničí

Termín 1. běhu:            11. 3. – 31. 3. 2012   (15 pracovních dní)

Průběh 1. běhu:
  •        1. 12. 2011 – 10. 3. 2012 – jazykový a odborný seminář
  •        11. 3. – Odjezd směr Wetzlar (Neděle dopoledne - čas bude upřesněn)
  •        12. – 14. 3. – Praxe ve  Werner von Siemens Schule (3 dny)
  •        15. – 30. 3. – Praxe ve firmách (12 dní)
                Buderus Edelstahl  - dva žáci 6 dní, potom se přesunou do  Carl Zeiss Sports Optics

Carl Zeiss Sports Optics - dva žáci 6 dní, potom se přesunou do  Buderus Edelstahl
                Pfeiffer-vacuum - dva žáci po dobu 12 dní
  •         31. 3. – Odjezd směr Lutín. (Sobota dopoledne)

Kontaktní osoba: