co nás zaujalo

1. Volk GmbH CNC Blechverarbeitung

Dne 22. 2. jsme v rámci Praktika navštívili firmu Volk, která se nachází nedaleko Wetzlaru a je dodavatelem některých součástí pro firmu Satisloh. Firma se zabývá obráběním kovů, především zpracováním plechu a svařováním, ale také montáží. V této firmě jsme viděli různé zajímavé obráběcí stroje. Mají zde laser(řezací), který jsme viděli v akci - fofr, ohraňovací lis, keramickou omílačku, obří pásovou brusku a také svařovací linku a jiné. Zaujali nás různé vychytávky, jako děrované svařovací stoly s dírami pro upínky. To by naši klempíři chrochtali blahem. Obrovský box dole na fotkách je vyráběn pro naši Škodu. Byla to velmi zajímavá zkušenost, z níž si máme co vzít. Od firmy jako sponzora házené druholigového týmu v Hüttenbergu jsme dostali lístky na zítřejší zápas; tak půjdem fandit a nasát atmosféru tohoto zde tak populárního sportu. (Karel, 22. 2.)