Líbila se

Satisloh 

Dne 22. 2. jsme mimo naši práci ve firmě také provedli důkladnou prohlídku v pro nás dobře známé firmě Satisloh. Prohlídky se  ujal manager výroby, který nás po vyčerpávající přednášce, kdy objasnil postup při výrobě čočky (už jen zajímavé je upnutí čočky ke kovové upínce), vzal na velmi podrobnou exkurzi po částech firmy do kterých se „normální smrtelník“ jen tak nepodívá. Po pár názorných ukázkách obrábění očních skel jsme se dostali od stavby a kompletace obráběcích strojů až po sklad materiálu. Bylo velmi fajn, že jsme viděli stroje ve zkušebně naživo. Schválně si tipněte, kolik váží největší stroj na výrobu čoček (poslední fotka), který firma vyrábí, a jaká průměr čočky zvládá obrobit? Výsledek pak na odkazu praxe ve firmách. Musíme ještě poděkovat paní Janě T., která zde pracuje, a byla nám napomocna při překládání do češtiny. Poté jsme se odebrali zpět k naší práci na společném projektu. (Tomáš H., 22. 2.)